blog

Ambasada Indonezji                   

Ambasada Indonezji w polsce

 

Indonezja posiada największą gospodarkę w  Azji Południowo-Wschodniej. Jest jednym z liderów w  światowej produkcji m.in. ryżu, kauczuku, kakao, manioku, czy tytoniu.

Główne produkty eksportowe to: surowce energetyczne (ropa naftowa, gaz ziemny, węgiel), tworzywa sztuczne, kauczuk i wyroby z kauczuku, maszyny i urządzenia mechaniczne i elektryczne, materiały i wyroby włókiennicze, produkty przemysłu chemicznego obuwie i galanteria, drewno i wyroby z drewna.

Z punktu widzenia turystycznego Indonezja jest to największy kraj wyspiarski. Najważniejsze wyspy Indonezji to: Sumatra, Jawa, Borneo, Nowa Gwinea

Oficjalnie stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską a Indonezją  zostały nawiązane w 1955r.

Wizy

Obywatele RP mogą wjeżdżać do Indonezji bez wiz na okres 30 dni, w ramach wprowadzonego porozumienia, w którym rząd Indonezji ogłosił zniesienie obowiązku wizowego dla obywateli 45 krajów w tym Polski.  W przypadku wykupienia wizy on arrival na lotnisku w Indonezji ( koszt 35 USD) istnieje możliwość  przedłużenia pobytu o kolejne 30 dni.

Legalizacja czy Apostille

Indonezja nie jest stroną Konwencji Haskiej, dlatego dokument wydany w Polsce musi zostać dodatkowo zalegalizowany w Ambasadzie Indonezji w Warszawie.

Placówka dyplomatyczna


Ambasada Republiki Indonezji w Warszawie
ul. Estońska 3/5, 03-903 Warszawa
tel.: 22 617 51 08
www: https://kemlu.go.id/warsaw/en
e-mail: warsawa.kbri@kemlu.go.id

Legalizacja dokumentów prywatnych.

  • 125 USD za 1 dokument

Legalizacja dokumentów handlowych.

  • 125 USD za 1 dokument

 

EnglishPolski