Ambasada Jemenu - Legalizacja dokumentów

Ambasada Jemenu

Ambasada Jemenu

 

Gospodarka Jemenu oparta jest na tradycyjnym rolnictwie, gdzie produkcja rolnicza to przede wszystkim: zboża, owoce, warzywa, rośliny strączkowe, kawa, bawełna, zwierzęta hodowlane (owce, wielbłądy, kozy, bydło, drób). Istotne znaczenie ma również rybołówstwo. Największe znaczenie w przemyśle ma wydobycie oraz przetwarzanie ropy naftowej. Główne eksportowane produkty to: ropa naftowa, kawa, suszone i solone ryby Główne importowane produkty to:  żywność, maszyny i urządzenia oraz produkty chemiczne.

Oficjalnie stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską a  Republiką Jemeńską zostały nawiązane w 1957r. 

Jemen to jeden z najstarszych krajów świata. Turystyka prawie nie istnieje z powodu panującego tam zagrożenia terrorystycznego. MSZ odradza wszelkie podróże do Jemenu. 

Wizy

Obywatele RP wybierający się do Jemenu są objęci obowiązkiem wizowym. Polacy udający się do Jemenu, mogą uzyskać wizę pobytową w Ambasadzie Republiki Jemeńskiej w Warszawie. Istnieje również możliwość uzyskania jemeńskiej wizy pobytowej na lotniskach, w portach morskich oraz lądowych przejściach granicznych Republiki Jemeński.

Legalizacja czy Apostille

Jemen nie jest stroną Konwencji Haskiej, dlatego dokument wydany w Polsce musi zostać dodatkowo zalegalizowany w Ambasadzie Republiki Jemeńskiej  w Warszawie.

Placówka dyplomatyczna

Ambasada Jemenu w Polsce
ul. Królewicza Jakuba 54, 02-956 Warszawa
tel.: 22 617 60 25
www: embassy-of-yemen.pl
e-mail: office@embassy-of-yemen.pl

Legalizacja dokumentów prywatnych.

  •  400 USD za 1 dokument

Legalizacja dokumentów handlowych.

  •  400 USD za 1 dokument