Ambasada Kataru

Ambasada Kataru

Ambasada Kataru w polsce

 

Polsko – katarskie stosunki gospodarcze rozwijają się dynamicznie. W 2016r. strona katarska rozpoczęła dostawy LNG do Polski po otwarciu terminalu gazowego w Świnoujściu i był to punkt zwrotny we wzajemnym rozwoju handlu.

Katar jest jednym z najbogatszych krajów na świecie i jest bardziej nastawiony na podróże biznesowe, niż turystyczne. Nie mniej, Katar oferuje atrakcje turystyczne z najwyższej półki - to architektura szokująca rozmachem i nowoczesnymi centrami handlowymi. Luksus i bogactwo w tym kraju widoczne są na każdym kroku. Główne atuty turystyczne to plaże, pustynie, głębie morskie, orientalne bazary, tradycja beduińska mieszającą się z nowoczesnością.

Oficjalne stosunki dyplomatyczne między Polską a Katarem zostały nawiązane w 1989 r. Polską placówkę dyplomatyczną w Dosze otwarto w 2006r., a w kwietniu 2008 r. uruchomiona została ambasada Kataru w Warszawie. Głównym obszarem współpracy dwustronnej jest strategiczna współpraca w dziedzinie energii, która jest elementem dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego do Polski.

Wizy

Obywatele polscy podlegają obowiązkowi wizowemu. Od dnia 4 września 2012 r. obywatele RP przyjeżdżający do Kataru w celach turystycznych mogą ubiegać się o wizę bezpośrednio na przejściu granicznym. Koszt wizy wynosi 100 QAR (ok. 25 EUR). Wiza wydawana jest na okres 1 miesiąca z możliwością przedłużenia na kolejny miesiąc.

Legalizacja czy Apostille

Katar nie jest stroną Konwencji Haskiej, dlatego dokument wydany w Polsce musi zostać dodatkowo zalegalizowany w Ambasadzie Kataru.

Placówka dyplomatyczna

Ambasada Kataru
ul. Książęca 15, 00-498 Warszawa
tel.: 22 622 22 88
www: warsaw.embassy.qa
e-mail: warsaw@mofa.gov.qa

Legalizacja dokumentów prywatnych.

Legalizacja dokumentów handlowych.

  • Indywidulanie - Faktura VAT
  • 38 EUR za 1 dokument
  • 25 EUR świadectwo zdrowia

 

Zobacz również:

Ambasada WłochAmbasada włoch...

Czytaj dalej >

Ambasada Palestyny -...

Czytaj dalej >

Tłumaczenia dokumentówtłumaczenia dokumentówTłumaczenia...

Czytaj dalej >

Notariusz online  ...

Czytaj dalej >

Ambasada Francji  ...

Czytaj dalej >