Ambasada Iraku

Ambasada Iraku

Ambasada Iraku w polsce

 

Podstawą gospodarki Iraku jest wydobycie i eksport ropy naftowej. Rolnictwo jest kolejnym, niedużym sektorem gospodarki. Do głównych roślin uprawnych należą daktyle, bawełna, ryż, pszenica, jęczmień, proso.

Irak jest państwem, w którym bezpieczeństwo turystów jest zagrożone, dlatego turystyka praktycznie tam nie istnieje. Pobyt turystyczny nie jest bezpieczny, ale z pewnością Irak ma wiele do zaoferowania turystom. Irak warto odwiedzić ze względu na cuda architektury. sztukę czy wyjątkową kuchnię lokalną. poruszanie się będzie możliwe tylko po terenach nieobjętych działaniami wojennymi. Dla turystów poruszanie się jest możliwe wyłącznie po terenach nieobjętych działaniami wojennymi.

Stosunki dyplomatyczne między Polską a Irakiem zostały nawiązane w 1932 roku.

Wizy

Polska znajduje się na liście krajów, których obywatele mogą otrzymać wizę wjazdową (tzw. wiza on arrival) w uproszczonej procedurze na irackich przejściach granicznych.  Wiza pozwala na maksymalnie dwumiesięczny pobyt w kraju.

Legalizacja czy Apostille

Irak nie jest stroną Konwencji Haskiej, dlatego dokument wydany w Polsce musi zostać dodatkowo zalegalizowany w Ambasadzie Iraku  w Warszawie.


Placówka dyplomatyczna


Ambasada Iraku
ul. Ambasada Republiki Iraku
tel.: 22 617 57 73
e-mail: iraqembassy@ambasadairaku.pl

Legalizacja dokumentów prywatnych.

  • 180 USD za 1 dokument

Legalizacja dokumentów handlowych.

  • 180 USD za 1 dokument