Ambasada Tajlandii Legalizacja dokumentów

Ambasada Tajlandii                 

Ambasada Tajlandii w polsce

 

Tajlandia jest jednym z najdynamiczniej rozwijających sie krajów azjatyckich. Gospodarka Tajlandii oparta jest głównie na rolnictwie oraz górnictwie surowców mineralnych. Główne produkty eksportowe to: ryż, cyna i sprzęt elektrotechniczny. Plantacje ryżu zajmują niemal 80% wszystkich ziem uprawnych. Bardzo duże znaczenie odgrywa również rozwój turystki ,co roku Tajlandia przyciąga miliony turystów.
Co warto zwiedzić w Tajlandii? Kuszą przede wszytkim egzotyczne widoki, rajskie wyspy, złote świątynie i niesamowita przyroda. Co warto zobaczyć? Wielki Pałac Królewski w Bangkoku, świątynię Wat Pho, Ko Phi Phi – rajski archipelag, Chiang Mai - miejsce pełne zabytków, wyspa Phuket, która jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Tajlandii i wiele wiele innych miejsc.

Oficjalnie stosunki dyplomatyczne między Polską a Tajlandią zostały nawiązane w 1972r.

Wizy
Obywatele RP wybierający się do Tajlandii w celach turystycznych na okres 30 dni, nie potrzebują wizy. Jeżeli pobyt przekracza 30 dni lub cel pobytu jest inny, niż turystyczny to Polacy muszą ubiegać się o wizę.

Legalizacja czy Apostille

Tajlandia nie jest stroną Konwencji Haskiej, dlatego dokument wydany w Polsce musi zostać dodatkowo zalegalizowany w Ambasadzie Tajlandii w Warszawie.

Placówka dyplomatyczna

Ambasada Królestwa Tajlandii
ul. Willowa 7, 00-790 Warszawa
tel.: 0048 22 849 26 55, 849 64 14
www: warsaw.thaiembassy.org
e-mail: thaiemb@ids.pl

Legalizacja dokumentów prywatnych.

  • 80 zł za 1 dokument

Legalizacja dokumentów handlowych.

  • 80 zł za 1 dokument