Ambasada Wietnamu

Ambasada Wietnamu

Ambasada Wietnamu

Wietnam jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznych krajów wschodzących w regionie Azji Wschodniej

Główne eksportowane produkty to: zwierzęta żywe i produkty pochodzenia zwierzęcego, maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części, metale nieszlachetne. Główne importowane produkty to: maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części, artykuły włókiennicze, artykuły spożywcze. Wśród towarów najczęściej eksportowanych z Polski do Wietnamu znajdują się artykuły spożywcze, produkty pochodzenia zwierzęcego, a także urządzenia mechaniczne i elektryczne. Międzynarodowe firmy eksportujące swoje produkty do Wietnamu podlegają podatkom przywozowym, VAT i specjalnym podatkom od sprzedaży.

Stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską a Wietnamem zostały nawiązane w 1950r. , gdzie Polska była jednym z pierwszych państw, które nawiązały stosunki dyplomatyczne z Wietnamem.

Wizy

Obywatele Polski zobowiązani są do wyrobienia wizy do Wietnamu. Wizę można wyrobić w konsulacie, lub wykupić promesę wizową, na podstawie której wizę otrzymuje się na lotnisku w Wietnamie.

Legalizacja czy Apostille

Wietnam nie jest stroną Konwencji Haskiej, dlatego dokument wydany w Polsce musi zostać dodatkowo zalegalizowany w Ambasadzie Wietnamu w Warszawie.

Placówka dyplomatyczna

Ambasada Wietnamu
ul. Resorowa 36, 02-956 Warszawa
tel.: 22 651 60 98
www: vnembassy-warsaw.mofa.gov.vn
e-mail: vnemb.pl@mofa.gov.vn

Legalizacja dokumentów prywatnych.

  • 300zł za 1 dokument

Legalizacja dokumentów handlowych.

  • 300zł za 1 dokument