Ambasada Egiptu

Ambasada Egiptu

Ambasada Egiptu w Polsce

 

W 2019 roku populacja Egiptu  przekroczyła 100 milionów osób i w chwili obecnej jest to najludniejszy kraj arabski, zaś 13 pod względem ludności na świecie. Kraj, który jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych. Główne eksportowane produkty do Egiptu to : maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części, pojazdy, samoloty, statki i inne środki transportu, produkty pochodzenia roślinnego.  Główne importowane produkty to : materiały i artykuły włókiennicze, metale nieszlachetne i artykuły z nich, produkty pochodzenia roślinnego.

Z punktu widzenia turysty Egipt kusi czarującymi piramidami, piaszczystymi plażami, pustyniami oraz potężnym dziedzictwem cywilizacji Egiptu. Jest bez wątpienia rajem dla pasjonatów nurkowania. Stolicą Egiptu jest Kair, który leży po obu stronach Nilu. Częstym punktem wycieczek jest Luxor, gdzie możan m.in zwiedzić Dolinę Królów z grobowcami faraonów.

Oficjalnie stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską a Egiptem zostały nawiązane w 1927r.  Egipt to jeden z głównych partnerów polityczno-gospodarczych Polski wśród krajów arabskich. 

Wizy 

Obywatele RP są zobowiązani do uzyskania wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu na terenie Egiptu. Polacy planujący wyjazd do Egiptu mogą starać się o uzyskanie wizy turystycznej w Ambasadzie Egiptu w Polsce, na lotnisku w Egipcie lub  poprzez stronę internetową. Koszt uzyskania wizy to 25 USD.

Legalizacja czy Apostille

Egipt  nie jest stroną Konwencji Haskiej, dlatego dokument wydany w Polsce musi zostać dodatkowo zalegalizowany w Ambasadzie Egiptu w Warszawie.

Placówka dyplomatyczna

Ambasada Egiptu
ul. Alzacka 18, 03-972 Warszawa
tel.: 22 590 66 00

Legalizacja dokumentów prywatnych.

  • 275 zł za 1 dokument

Legalizacja dokumentów handlowych.

  • 710 zł za 1 dokument