Rejestracja Spółki w Dubaju

Rejestracja Spółki w Dubaju

Rejestracja Spółki w Dubaju

 

Dubaj to doskonałe środowisko dla tworzenia biznesu. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich istnieją trzy rodzaje spółek, a wybór właściwej spółki to kwestia dobrania odpowiedniej formy działalności w zależności od potrzeb danego przedsiębiorcy. Każda ze spółek różni się przede wszystkim ceną oraz zakresem prowadzenia działalności.

Zastanawiasz się jak zacząć biznes w ZEA? Wbrew pozorom formalności nie są przytłaczające, a cały proces można przeprowadzić szybko i sprawnie. Jeżeli nie znasz lokalnego rynku, dobrze, gdy skorzystać z pomocy agencji pomagającej założyć firmę w Dubaju. Wiedza na temat procedury zakładania spółek w ZEA oraz znajomość arabskiej kultury biznesu pozwala im zaproponować najlepszą formę oraz strategię. W ten sposób agencje uczestniczą nie tylko w procesie rejestracji firmy w raju podsatkowym, ale także odpowiadają na najczęstsze pytanie przedsiębiorców: „Jak prowadzić biznes w Dubaju?”. W naszym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje spółek w Emirach oraz jak przebiega cały proces wejścia na bliskowschodni rynek.

Jak zacząć biznes na Bliskim Wschodzie?

Ekspansję zagraniczną w każdym przypadku trzeba poprzedzić researchem rynku. Jeżeli w wyniku tego rozeznania okaże się, że Twój produkt czy usługa mają realne szanse na sukces na Bliskim Wschodzie, czas działać. Wielu przedsiębiorców nie podejmuje jednak wyzwania w obawie przed niewiedzą czy porażką. Kłopotliwe mogą być także formalności. Na szczęście agencje pomagające założyć firmę w Dubaju są gotowe udzielić firmom kompleksowego wsparcia — od szkoleń, przez zebranie wymaganych dokumentów i organizację targów, aż po założenie firmy w Dubaju.

1. Potrzebne dokumenty

Na podstawie aktualnego, ważnego przez co najmniej kolejne 6 miesięcy paszportu możesz złożyć wniosek o wizę. Uprawnia ona do wjazdu na teren Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jest ważna przez 90 dni. Ze względu na ograniczony czas, na który wydawany jest dokument ubiegaj się o niego w momencie, gdy strategia biznesowa dla spółki w Emiratach została już opracowana.

Co do pozostałych dokumentów będą to głównie foldery, broszury, katalogi czy prezentacje. Oczywiście wszystkie powinny być przetłumaczone przynajmniej na język angielski.

2. Strategia i promocja na arabskim rynku

Aby Twoja firma w Dubaju mogła działać prężnie trzeba zacząć od jej reklamy. Dobrym pomysłem na niedrogie, lecz efektywne działanie jest organizacja targów w ZEA. Zrzeszają one wystawców z całego świata i są doskonałym startem dla nowo otwartej spółki w Emiratach. Ważne, abyś dobrze wybrał imprezy i zaprezentował się tam, gdzie przebywa Twoja grupa docelowa i potencjalni przyszli kontrahenci. W wyborze oraz organizacji przedsięwzięcia wsparciem mogą być agencje pomagające założyć firmę w Dubaju.

3. Przygotowanie do ekspansji

Jak zacząć biznes na Bliskim Wschodzie i zapewnić sobie sukces? Na pewno obowiązkowe jest przygotowanie wspomnianych dokumentów, rozeznanie rynku oraz promocja marki na eventach. Jak prowadzić biznes w Dubaju? To miasto, które nigdy nie śpi, podobnie jak obecna tutaj Twoja konkurencja. Dlatego bądź zawsze czujny i jeszcze w Polsce zadbaj o jak najlepsze przygotowanie do ekspansji na arabskim rynku.

Pomocne może być szkolenie z kultury arabskiej w biznesie czy bliskowschodniego savoir vivre. Okazuje się bowiem, że oprócz niezbędnych umiejętności twardych przydadzą się także kompetencje miękkie. Rejestracja firmy w raju podatkowym to jedno, inną, równie ważną kwestią pozostaje nawiązywanie i utrzymywanie relacji, również tych poza biznesowych.

Spółka w Emiratach

Kiedy zastanawiasz się, jak zacząć biznes w ZEA warto poznać rodzaje spółek, które tu funkcjonują.

1. Spółka Offshore

Pierwszą formą działalności jest Spółka Offshore w Dubaju i jest to najprostsza forma spółki.
Przede wszystkim właściciel tej spółki w Emiratach posiada 100% własności firmy, firma nie wymaga audytów, prowadzenia księgowości, brak jest cła, podatków (od stycznia 2018 r. w Dubaju wszedł w życie podatek VAT w wysokości 5%, dla firm, których dochód roczny przekracza kwotę 375 tys. AED i istnieją ponad roku).

Spółka offshore, jako że jest to najprostsza i najtańsza forma działalności, posiada również pewne ograniczenia. Główne z nich to brak możliwości świadczenia usług i sprzedaży towarów dla mieszkańców Emiratów Arabskich oraz prowadzenia tam bezpośrednio działalności, mimo iż miała miejsce rejestracja firmy w Dubaju. Kolejna kwestia to brak możliwości zatrudniania pracowników na umowę o pracę, brak też jest możliwości uzyskania wizy rezydenta. Założenie spółki Offshore nie wymaga obecności w Dubaju.

2. Spółka Free Zone

Drugą formą spółki jest spółka Free Zone w Dubaju, która może być założona w dowolnie wybranej przez Klienta Wolnej Strefie w ZEA. Spółka Free Zone daje przede wszystkim pełny dostęp do rynku międzynarodowego i strefy wolnocłowej. Proces rejestracji firmy w Dubaju jest szybki, jednak już tutaj w odróżnieniu od spółki offshore wymagana jest jednorazowa obecność w Dubaju. Właściciel spółki posiada 100% własności firmy, może zatrudniać pracowników oraz ma możliwość uzyskania wizy rezydenta. Spółka nie jest objęta podatkiem od osób fizycznych ani opłatami celnymi.

3. Spółka lokalna LLC

Trzecia forma spółki to spółka lokalna LLC. Mimo iż najdroższa to jednak daje największe możliwości działania, przede wszystkim jest to jedyna forma spółki, która umożliwia prowadzenie bezpośrednich działań sprzedażowych i usługowych na rynku lokalnym ZEA. W odróżnieniu od dwóch powyższych form spółek, w spółce LLC co najmniej 51% udziałów musi należeć do obywatela Emiratów. Spółka LLC umożliwia jednak powołanie Dyrektora mianowanego, co pozwala na ograniczenie posiadanych udziałów przez obywatela ZEA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *