Zaświadczenie o niekaralności

Zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

 

Zaświadczenie o niekaralności to dokument generowany na podstawie informacji dostępnych w Krajowym Rejestrze Karnym.

 

Weryfikacja w rejestrze RP i UE

W przypadku, gdy o zaświadczenie o niekaralności ubiega się osoba będąca obywatelem innego państwa należącego do wspólnoty UE, informacje zostaną zweryfikowane także w rejestrach karnych innego państwa. Wniosek o wydanie zaświadczenia może złożyć każda osoba, która chce uzyskać informacje potrzebne np. do wykonywania pracy wymagających takiego dokumentu.

Legalizacja pobytu a zaświadczenie o niekaralności

W niektórych przypadkach legalizacja pracy w danym zakładzie będzie wymagać uzyskania tego dokumentu, jeśli specyfika obowiązków wymaga statusu niekaralności pracownika. Obcokrajowiec, który posiada zezwolenie na pobyt i chce uzyskać zaświadczenie o niekaralności, może skorzystać z trzech możliwości wnioskowania:

• elektronicznie,
• listownie,
• bezpośrednio w urzędzie.

Zaświadczenie będzie uwzględniało dane znajdujące się w Krajowym Rejestrze Karnym. Znajdują się tam m.in. informacje o osobach: skazanych prawomocnym wyrokiem, poszukiwanych listem gończym czy nieletnich umieszczonych w schroniskach.

Zaświadczenie o niekaralności: Formularz do pobrania_KRK

 Czas oczekiwania: 1 dzień 

 

Złóż wniosek o zaświadczenie o niekaralności

* Celem realizacji zlecenia w 1 dzień zamówienie musimy uzyskać max. do godziny 10tej tego samego dnia. ** Odbiór osobisty możliwy jest z adresu: Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa

Złóż wniosek o Zaświadczenie o niekaralności